Arka Plan
Anasayfa » Eğitimler » Yapay Zeka Kursu
Excel Kursu
Kurs Özeti İzle

Yapay Zeka Eğitim Programı

Vektörel Bilişim Yapay Zeka Kursu'nda yapay zekanın kullanıldığı teknolojiler ve bu teolojilere ait programlar, programlama dilleri yer almaktadır. Siz de bu alanda uzman olmak istiyorsanız hemen kayıt olun.

Uygulamalı Eğitim
(3 yorum)
50 Saat + Etüt
Ders Video Kaydı
Sertifikalı Eğitmen
MEB Onaylı Sertifika
Uluslararası Sertifikaları
Ücretsiz Eğitim Tekrarı Garantisi
Eğitim Garantisi
Ders Video Kaydı
Yetkili Eğitmen
MEB Sertifika
Tam Öğrenme Modeli
Bilgi İstek Formu

CaptchaImg

Eğitim Hakkında Müfredat Eğitim Takvimi Öğrenci Görüşleri Öğrenci Çalışmaları SSS Bilgi İstek Formu

Bu eğitimde yapay zeka alanları, yapay zeka teknolojileri, ve kullanıldığı alanlar ile ilgili temel kavramlar öğretilir. Yapay zeka için en uygun programlama dilleri ve bu programlama dillerinin avantajları anlatılır. Bu kapsamda yapay zeka uygulamalarına en yatkın dil olan programlama dilinin yapay zeka kütüphaneleri tanıtılarak python öğretilir.

Yapay Zeka Kursu en az 100 saatir. Eğitimlerimizde Tam Öğrenme Modeli kullanılmaktadır. Etüt ve Proje Çalışmaları yapılmaktadır.

Yapay zeka ile ilgilenen ve yapay zeka teknolojilerini yakından takip eden herkes bu eğitimi alabilir.

Yapay zeka kursuna katılacak olan kişilerin temel bilgisayar kullanım becerilerine sahip olması gerekir. Bunun yanında temel seviyede İngilizce gerekmektedir.

  • Python komut dosyalarını öğrenir.
  • Değişkenler ve akış kontrol yapıları
  • Python komut dosyası oluşturma
  • Python Programlama dilini öğrenir.
  • Yapay zeka yazılımları geliştirebilir.

Bu bölümde yapay zeka kavramı, yapay zeka uygulamalarına ait örnekler, yapay zeka programları ve programala dillerinin neler oldğuğu, makina öğrenmesi derin öğrenme konularına ilişkin kavramlar derinlemesine incelenir.

Bu bölümde Yapay Zeka uygulamaları için en uygun dil olan python programlama dili öğretilir. Değişken, döngü, operatör, fonksiyon gibi temel programlama dili mantığı öğretilir.

Bu bölümde OpenCV Kurulumu yapılır. Videolarda OpenCV kullanımına ilişkin örnek uygulamalar yapılır. Bu ksıımda eşikleme, renk filtreleme, blur ve smooth işlemleri template uyumu gibi konular derinlemesine işlenir. Ardından Corner detection feature matching brute force MOG Background reduction konuları uygulamalı olarak işlenir. HearCascade ile face detection, face recognition konuları ile yüz tanıma işlemleri uygulamalarla öğretilir.

Bu bölümde doğal dil işlemeye giriş yapılır, space matrix ve imla işaretleri ile büyük küçük harfler konusu işlenir. Ardından kelime gövdeleri (stemmer) ve kelime vektörü sayaçlarla sınıflandırma işlemleri uygulamalı olarak öğretilir. Bu konu sonunda konuşmayı yazıya dökme işlemleri rahatlıkla yapılabilir.

Bu bölümde python içerisinde deep learning ile ilgili kütüphane kurulumları ve uygulamaları anlatılır.

Mehmet DEMİRLİÇAKMAK / Öğrenci
13.02.2023
Yapay zeka uygulamalarına çok meraklıydım ve bu kurs sayesinde python programlama dilini öğrenerek yeni projeler geliştiriyorum.
Captcha Image Mobil

Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir
Yaklaşan Eğitimler

Öğrenci Yorumları

vitrin Yorum AdSoyad
Mehmet DEMİRLİÇAKMAK
Öğrenci
13.02.2023
Yapay zeka uygulamalarına çok meraklıydım ve bu kurs sayesinde python programlama dilini öğrenerek yeni projeler geliştiriyorum.
Öğrenci Çalışmaları